Spojené arabské emiráty přitahují na asijském kontinentě zájem turistů jako destinace, kde je možné načerpat tradiční atmosféru orientálních zemí, spojenou s arabskými pokrmy a vůní koření, pouštěmi a oázami, ale také vychutnat luxus, který tato lokalita spolu s moderní výstavbou nabízí.
Ti, kdo mají zájem, seznámit se s tradičními lákadly orientálních zemí, se sem mohou vypravit bez větších obav, protože se jedná o poměrně bezpečnou destinaci, na rozdíl od některých jiných arabských zemí.
Spojené arabské emiráty se pyšní velkolepými přístavy, i pečlivě udržovanými komunikacemi, vydat se ale můžeme i na turisticky oblíbený výlet do pouště s velbloudy a průvodcem. Lákat nás může i některá z četných oáz, nabízejících zázemí palem i známé datlovníky. Podnebí je téměř tropické a často se můžeme setkat i s pouštními bouřemi.
Nejvyhledávanější lokalitou z hlediska luxusních lokací je pompézně pojatý přístav Abú Dhábí, který dříve býval útočiště pirátů, nebo Dubaj, ve které nalezneme několik světově jedinečných staveb a projektů, které bychom určitě při návštěvě Spojených arabských emirátů neměli vynechat.
Například nejvyšší stavba světa Burdž Chalífa, která má přes 160 pater, venkovní bazén zhruba v polovině stavby, mešitu, obchodní centrum, ale třeba i prvenství v nejrychlejších výtazích (část výtahů měla dodat i jedna z českých firem).
Romantiky zase potěší umělé poloostrovy a ostrovy v podobě palem (Palm Islands), nebo kopírující tvar světadílů (The World). Obdivovat můžeme též siluetu ,,sedmi hvězdičkového“ hotelu Burdž al-Arab, ve tvaru plachetnice, vystavěného na jednom z umělých ostrovů jen několik desítek metrů od pláže.
ZP